Logo

Helmécy: Dnes sa budeme biť za celú Prievidzu!

31.3.2018 0:11
PDBASKET

Najdramatickejšou štvrťfinálovou sériou play-off Slovenskej basketbalovej ligy sa zatiaľ ukazuje séria Prievidze s Komárnom. Diváci videli dva vyrovnané súboje, po  ktorých, žiaľ, prehrávame 0:2 na zápasy. Pred dnešným tretím duelom série sme položili niekoľko otázok asistentovi trénera BC Prievidza Marošovi Helmécymu.


Ako by si zhodnotil dosiaľ odohrané zápasy série s Komárnom?

Odohrali sme dva ťažké zápasy so silným a skúseným súperom. Samozrejme, nemôžeme byť spokojní, keďže v sérii vedie Komárno 2:0. V športe je to tak, raz sme hore, raz sme dole. Videli sme to túto sezónu v našom podaní už niekoľkokrát. Dostali sme pár faciek a niektoré nám pomohli. Ale aj sme ukázali, že sme tím, ktorý vie hrať pekný a dobrý basketbal. Je čas ukázať to v sobotu. 

Komárno sa zatiaľ ukazuje ako veľmi nepríjemný súper...

Komárno má bezpochyby skúsených hráčov. Ukázali to v lige a každý rok to ukazujú v play-off. Ale nie sú neporaziteľní. Musíme sa poučiť z našich chýb, ktoré sme v týchto dvoch zápasoch urobili.


Čo treba predovšetkým zlepšiť?

Treba zlepšiť všetko! Určite sa môžeme zlepšiť v každej jednej stránke našej hry. Neboli to prehry o 20 bodov, kde by sme nevedeli s Komárnom hrať. Niekedy možno zlepšiť jedno zakončenie, jeden doskok na viac, alebo urobiť o jednu stratu menej. A úspech by sa dostavil. Mali sme dva dni na to, aby sme si rozobrali posledné dva zápasy a ukázali tú Prievidzu, na ktorú ľudia chodili počas sezóny.

Dôležité bude, aby si hráči uvedomili, že majú na to, aby dokázali zvrátiť sériu.

Áno, základom všetkého je veriť si. Je mi jasné, že zrejme sú niektorí ľudia sklamaní, ale teraz je šanca ukázať charakter tímu a celého klubu. Samozrejme to začína od nás všetkých, basketbal je kolektívny šport. Preto dnes musíme vybehnúť ako jeden tím, biť sa za seba a hlavne za celú Prievidzu.