Logo

Majerčák: „S každým mojím úspechom sa spája pekná spomienka“

15.9.2021 11:36
PDBASKET

Stále len 21-ročný slovenský reprezentant Matej Majerčák patrí medzi opory tímu BC Prievidza. V základnej časti minuloročnej sezóny Niké SBL si pripísal v priemere 12,8 bodov a 6,2 asistencií na zápas. Kde začali jeho prvé basketbalové kroky, aké sú jeho športové ciele a ďalšie zaujímavé informácie nájdete v našom rozhovore.

Matej, kedy a kde si urobil svoje prvé basketbalové kroky?

S basketbalom som začal už v mladom veku v Spišskej Novej Vsi. Proste od mala som hrával basketbal, vybudoval si k nemu pozitívny vzťah a ostalo mi to dodnes. 

Na ktoré basketbalové momenty vo svojej doterajšej kariére spomínaš najradšej? 

S každým basketbalovým úspechom, ktorý sa mi podarilo dosiahnuť, sa spája pekná spomienka. Či už sú to mládežnícke medaily, postup do extraligy s Lučencom, alebo zisk slovenského pohára s Prievidzou. Medzi najpamätnejšie momenty určite patrí aj postup s U18 na ME do A-divízie a tohtoročný postup do kvalifikácie na World Cup 2023. Taktiež nemôžem zabudnúť na svoj prvý extraligový zápas, ktorý budem mať navždy v pamäti. 

Aká je tvoja najväčšia motivácia, ktorá ti pomáha sa zlepšovať?

Ťažko sa mi vyberá jedna konkrétna. Je toho viac. Ale tak určite sa chcem a snažím sa každým dňom, mesiacom a rokom posunúť sa ďalej, a tým pádom si aj ekonomicky a finančne prilepšiť.  Dôležitý je pre mňa samotný progres, keď vidím, že sa čo i len o trochu v niečom zlepším, tak ma to vnútorne teší a motivuje do ďalšej práce.

Aké sú tvoje krátkodobé a dlhodobé ciele spojené s tvojou športovou kariérou?

Úprimne, nemám stanovené konkrétne ciele. Určite však chcem hrať čo najlepšie, ako viem, aby som pomohol družstvu BC Prievidza a zlepšoval sa každým zápasom. Čo sa týka dlhodobých cieľov, tak sa chcem posúvať každou sezónou vyššie a vyššie. Veľmi rád by som si zahral nejakú kvalitnejšiu  európsku súťaž. 

Aj napriek svojmu mladému veku si už okúsil medzinárodnú konfrontáciu za mužskú reprezentáciu. Cítil si výrazný rozdiel medzi klubovou a medzinárodnou úrovňou?

Áno, je tam veľký rozdiel. Na medzinárodnej úrovni sa hrá proti tým najlepším z každého štátu, a je to na palubovke aj cítiť.  Každý sa snaží odviesť čo najlepší výkon za svoju krajinu.


Foto: Ladislav Szibilla