Logo

Preview: BC Prievidza - BKM Lučenec

12.1.2019 10:44
PDBASKET

BC Prievidza - BKM Lučenec 

Niké aréna, sobota 12. januára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Tomáš Holländer, Eduard Uhrin

Aktuálne informácie: Trénerska premiéra Tihomira Bujana na lavičke Prievidze priniesla želaný efekt, jeho zverenci zvládli dramatickú koncovku hornonitrianskeho derby a z Handlovej si odniesli nielen cenné dva body, ale zároveň ukončili aj päťzápasovú sériu prehier. Pozitívny impulz by radi pretavili aj do ďalšej výhry, doma proti nováčikovi. Lučenec prechádza hráčskymi zmenami, počas týždňa sa klub rozlúčil s chorvátskym krídelníkom Tihomirom Vranjesom. Pred niekoľkými hodinami oznámil návrat Romana Skvašika na slovenské palubovky, ten však svojmu tímu ešte nepomôže. Pomôžu tieto kroky k ukončeniu dlhého čakania na výhru? Zverenci trénera Tibora Jányho momentálne ťahajú už 12-zápasovú šnúru prehier. 

Motívy zápasu: Najlepšia obrana vs. najhoršia. Ak chcú hostia uspieť, tak budú musieť podať koncentrovaný výkon s minimom chýb. U domácich bude zaujímavé sledovať, aké nové herné prvky priniesol Bujan do ich hry. 

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás ďalší súper, tentoraz z Lučenca. Všetci sme radi, že sme ukončili sériu prehier, ale momentálne musíme pozerať dopredu. Verím, že v sobotu začneme sériu víťazstiev a udržíme ju čo najdlhšie. Fanúšikov zároveň pozývam na prvý domáci zápas kalendárneho roku."