Logo

Preview: BC Prievidza - Patrioti Levice

15.1.2022 9:20
PDBASKET

Niké SBL - 19. kolo (sobota 15. januára o 18.00 h):
BC Prievidza - Patrioti Levice

Po prvý raz od novembra sa dnes otvoria brány Niké arény aj pri divákov. 

V 19. kole privítame Levice. Líder tabuľky sa vracia do akcie po karanténe a bude chcieť potvrdiť prvú priečku v súťaži.

Tím BC Prievidza však bude chcieť využiť domácu palubovku a podporu fanúšikov. Niké aréna sa môže zaplniť do 25% svojej celkovej kapacity v režime OP (očkovaní/prekonaní).

Jedna z posledných posíl BC, Luka Dmitrovič, preto avizuje, že kľúčová bude bojovnosť a tímový výkon. „Čaká nás v podstate najlepší tím ligy. Majú najlepšie výsledky a dobrých hráčov. Samozrejme, to musíme rešpektovať, ale rozhodne sa ich nemôžeme zľaknúť, pretože hráme doma a máme svoju kvalitu. V obrane zo seba musíme vydať všetko, doskakovať a byť v pohybe. 

Potrebujeme hrať to, na čom sme sa s trénerom dohodli v šatni. Keď to budeme dodržiavať a vydáme zo seba všetko, tak budeme spokojní, bez ohľadu na výsledok. V konečnom dôsledku, mali by sme hrať s plným nasadením ako tím," myslí si Dmitrovič.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj priamo pri vstupe do haly. Niké aréna sa otvára hodinu pred zápasom, teda o 17:00. Diváci prítomní v hale musia mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom.