Logo

Tipsport Federálny pohár štartuje!

3.9.2021 16:44
PDBASKET

Už o 18:00 odštartuje B-skupina úvodným stretnutím medzi domácim BK Armex Děčín a USK Praha. Náš tím vycestoval do 500km vzdialeného Děčína už dnes. Plánovaný odchod sa však posunul o niekoľko hodín z dôvodu čakania na výsledky PCR testov. Ďakujeme partnerskej reštaurácii Aerorest, ktorá neplánovane nakŕmila náš tím, ktorý mal byť v čase obeda už pred Brnom. 

Pre mladý kolektív Prievidze ideálna previerka pred novou sezónou, keďže proti sebe budú mať dva kvalitné české tímy. Celku z hlavného mesta Česka sa opäť raz podarilo vyskladať zaujímavý tím, v príprave majú zatiaľ bilanciu 1 výhry a 3 prehier, ale proti ním stáli celky z nemeckej najvyššej súťaže. Až sedem stretnutí má za sebou Děčín, finalista posledného ročníka Alpsko-jadranského pohára. Zatiaľ štyrikrát vyhral, trikrát prehral.

Prievidza je zatiaľ po jednom prípravnom zápase, v ktorom siahala na triumf proti najlepšiemu tímu minulej sezóny, Spišským Rytierom. V Děčíne ešte nebude k dispozícii najnovšia posila tímu Christian Oshita.

Pred odchodom sme vyspovedali aj hlavného trénera Maroša Helmecyho.

„Som veľmi rád, že si zahráme s takými stálicami, ako sú USK a Děčín. Veľmi ma teší, že sa budeme môcť porovnať a verím, že každý jeden zápas nás posunie dopredu. Aj pre náš mladý tím to bude super skúsenosť,“ myslí si kouč BC Maroš Helmecy.

Ako ste zatiaľ spokojný s prípravou na sezónu 2021/2022?

Zatiaľ som spokojný. Každý jeden hráč, ktorý je v tíme, necháva na tréningu 100%. Okrem malých zranení sme doposiaľ nemali žiadne problémy. Prípravné zápasy sú veľmi dobre vyskladané, v čom nám pomohol aj federálny pohár. Na ňom sa stretneme s kvalitnými českými súpermi. Som plný očakávania ako jednotlivé zápasy dopadnú a verím, že sa každým zápasom budeme zlepšovať, aby sme boli čo najlepšie pripravení na začiatok sezóny.

Aké sú očakávania od Tipsport Federálneho pohára?

V každom zápase chceme podať kvalitný a hlavne bojovný výkon. Dôležité je, aby sme sa zlepšovali a eliminovali naše zbytočné chyby. Veľmi podstatný je pre nás progres a gradácia nášho výkonu od zápasu k zápasu.

Aké máme informácie o súperoch z Prahy a Dečína?

Praha zmenila základ svojho tímu, okrem lídrov tímu vymenili aj hlavného trénera, takže budeme stáť proti novovytvorenému tímu, o ktorom toho moc nevieme. Určite budú hrať rýchly, agresívny basketbal nakoľko je to mladý tím. Zápas proti Prahe bude výborným porovnaním našich mladíkov s mladíkmi európskeho basketbalu. Děčín vedie už tretiu sezónu tréner Tomáš Grepl, ktorý pracuje hlavne so základom českých hráčov doplnených legionármi. Špeciálne sme sa nepripravovali na súpera, dôležité je to ako bude pripravený náš tím, a akým basketbalom sa bude naše mužstvo prezentovať.

Aké sú ambície vo Federálnom pohári?

Odohrať čo najlepšie obidva zápasy, ísť do každého zápasu s tým, že začína 0:0 a je iba na nás aký bude výsledok na jeho konci. Chceme sa prezentovať bojovným basketbalom, pretože vtedy môžeme poraziť každého súpera. Ukázali sme to v prvom zápase proti Spišským Rytierom, kde sme aj napriek nedostatkom bojovali až do samého konca o víťazstvo. 

Program B-skupiny:

piatok 3. septembra o 18.00 h: BK ARMEX Děčín - USK Praha

sobota 4. septembra o 18.00 h: USK Praha - BC Prievidza

nedeľa 5. septembra o 17.00 h: BK ARMEX Děčín - BC Prievidza