Logo

Veľká škoda. Ale pokiaľ je šanca, chceme bojovať, hovorí Matej Majerčák (Inter Bratislava - BC Prievidza 68:66)

13.1.2022 13:00
PDBASKET

Inter Bratislava - BC Prievidza 68:66 (26:10, 18:15, 13:23, 11:18)

Inter: Slavinskas 25, Zubac 11, Blondin a Fusek po 9, Gandia-Rosa 7 (T. Malovec 4, M. Koller 3, Orihel 0)

Prievidza: Vučičevič 22, Walker 17, Majerčák 10, Jašš 4, Čučovič 2 (Dmitrovič 11, Kincel, Matuška a McFolley 0)

TH: 11/7 - 10/5, Fauly: 15 - 16, Trojky: 3 - 11, Rozhodovali: Šarišský, Turčin, Stopka

V Pezinku to bola obrovská dráma so šťastnejším koncom pre domácich basketbalistov.

Dohrávka 6. kola Niké SBL proti bratislavskému Interu sa niesla aj v znamení návratu divákov na tribúny. Niekoľko desiatok fanúšikov v hľadisku mohlo byť v úvode spokojných. Prvá štvrtina nám vôbec nevyšla, prehrali sme ju o 16 bodov.

Hlavný tréner Krunoslav Krajnovič práve tam videl hlavný dôvod neúspechu. „Čo nám chýbalo? Lepší vstup do zápasu. Opäť sme mali katastrofálnu prvú štvrtinu, v ktorej sme dostali 26 bodov. Boli sme príliš mäkkí a nevedeli sme sa rozbehať. Inter bol rýchlejší, silnejší, tvrdší. Výsledkom bol stav prvej štvrtiny, ktorú sme prehrali o šestnásť bodov,“ komentoval Krajnovič pre ligový portál basketliga.sk.


„Prvý polčas z našej strany ani nestojí za hodnotenie. Nehrali sme v ňom basketbal, s ktorým by sa mužstvo, ktoré ešte má šancu na play-off, malo a chcelo prezentovať,“ súhlasil s trénerom rozohrávač Matej Majerčák, ktorého cituje stránka basket.sk.

Druhý polčas už priniesol iný herný prejav. „Po zmene strán sme sa zomkli, padli nám nejaké strely a výrazne sme stiahli náskok, hoci napokon to na výhru nestačilo,“ pokračoval Majerčák.

Reprezentačného rozohrávača mrzela koncovka zápasu a nepremenené trestné hody v závere. „Veľmi ma to mrzí. Je otázne, či by nám to stačilo na výhru… Ale hádzal som dve šestky a obe som minul. Veľká škoda,“ povedal.

Tréner Krajnovič bol napriek tesnej porážke spokojný s tým, ako sa jeho mužstvo postavilo k priebehu zápasu. 

„Prehrávali sme aj o dvadsať bodov. Stiahli sme to. Aj napriek prehratému zápasu môžem byť ako tréner spokojný, pretože dve štvrtiny a vlastne aj časť druhej, sme hrali to, čo chcem. Hrali sme agresívne, tvrdo. Vrátili sme sa do zápasu. Jeden z našich hráčov musel ísť do šatne, nás to zomklo a na ihrisku zostali chalani, ktorí chceli bojovať o víťazstvo,“ uviedol.


Sezóna sa už prehupla do svojej druhej polovice. Šance na zisk ďalších víťazstiev pomaly ubúdajú, no tím BC Prievidza sa odmieta vzdať.

Túto skutočnosť zdôraznil aj Matej Majerčák. „Stále je o čo hrať, ale nie je to jednoduché. Mužstvo sa nám mení celú sezónu. Tento týždeň sme boli na tréningu prvýkrát pokope všetci, aj s novými hráčmi. Ale pokiaľ je šanca, chceme bojovať tak, ako sme to ukázali v Pezinku v druhom polčase. Za žiadnu cenu sa nevzdávame,“ uzavrel.

Ďalší zápas nás čaká v sobotu, keď privítame lídra tabuľky z Levíc. Hráčom by mohla pomôcť aj podpora z hľadiska.

Do Niké arény sa konečne môžu vrátiť diváci. Vstupenky na sobotný duel si už teraz môžete zakúpiť v online predpredaji na tomto odkaze.

foto: Ladislav Szibilla