Logo

CJ JACKSON POKRAČUJE V PRIEVIDZI!

11.6.2024 9:14
PDBASKET

V tejto chvíli už môžeme potvrdiť, že jeden z kľúčových strojcov bronzových medailí ostáva v našom drese. Na rozohrávke bude aj v ročníku 2024/25 pokračovať CJ Jackson.

„Sme nesmierne šťastní, že sa CJ rozhodol vrátiť do Prievidze aj na ďalšiu sezónu. Je to skvelý človek a bol kľúčovou postavou pre našu otočku v minulom ročníku. Ako pravý tradičný rozohrávač mal veľký dosah na oboch koncoch palubovky. Nie je obvyklé udržať si hráča takýchto kvalít v slovenskej lige, kde zvyčajne kvalitní legionári po jednej sezóne prestupujú inam. Dokazuje to však naše ambície a progres, ktorý robíme ako klub,“ hovorí športový riaditeľ Matthias Haufer.

Jackson sa pripojil k tímu na Nový rok, no okamžite sa zaradil k lídrom na palubovke a aj mimo nej. S takmer 15 bodmi na zápas bol naším druhým najlepším strelcom a s priemerom 5,7 asistencie patril k najlepším v súťaži, rovnako aj v získaných loptách.

Hlavný tréner Saša Jankovič tak môže počítať so svojou oporou na rozohrávke. „Som veľmi šťastný, že v našom mužstve ostáva CJ Jackson. Svojím príchodom v januári naštartoval tím k 10-zápasovej víťaznej šnúre, patril medzi najlepších rozohrávačov v lige, no tiež výborne zapadol do šatne po ľudskej stránke. Je to hráč s víťazným charakterom, svojimi skúsenosťami pomáha k zlepšeniu mladým hráčom a verím, že prievidzský fanúšik bude spokojný s jeho pokračovaním v našom mužstve,“ odkázal tréner Jankovič.