Logo

Do Prievidze prichádza skúsený Marko Popovič

14.8.2018 14:45
PDBASKET

Čiernohorský krídelník Marko Popovič má 33 rokov a meria 200 centimetrov. V minulej sezóny pôsobil v slovinskom Zlatorogu Laško, s ktorým vyhral Alpe Adria Cup. V tejto súťaži si pripísal v priemere 14,2 bodov a 3,0 doskokov na stretnutie. Spoza trojkového oblúku strieľal s úspešnosťou 44 percent. V domácej súťaži si pripísal v priemere 13,9 bodov a 4,6 doskokov na zápas, pri úspešnosti streľby na úrovni 42,6 percent a výborných 45,6 percent spoza trojkového oblúka. Skúsený Popovič obliekal väčšinu svojej kariéry dres KK Buducnost Podgorica, s ktorou si zahral aj v prestížnej Eurolige či EuroCupe.

 „Do tímu sme potrebovali strelca za tri body. Sme radi, že práve v Markovi Popovičovi sme ho našli. Do tímu prináša tiež skúsenosti a vodcovstvo, ktoré je k úspechu potrebné rovnako,“ zhodnotil dôvody angažovania novej posily tréner Michael Claxton.

„Marko je skúsený hráč, ktorý nám určite pomôže. Jeho kvality potvrdzujú nielen jeho štatistiky, ale aj to, že minulý rok vyhral so Zlatorogom Laško Alpe Adria Cup. Okrem toho hral aj v Buducnosti, na Ukrajine či v Kosove. K našim mladým hráčom sme potrebovali doplniť skúseného basketbalistu, ktorý bude spolu s ďalšími staršími hráčmi lídrom na ihrisku. Teším sa na jeho príchod do Prievidze,“ doplnil trénera generálny manažér BC Prievidza Marko Batina.