Logo

Novou posilou BC Prievidza Michal Kuzmiak

12.7.2021 12:32
PDBASKET

Vedenie BC Prievidza sa dohodlo na spolupráci s 200cm vysokým krídelníkom Michalom Kuzmiakom. Bývalý mládežnícky reprezentant obliekal minulý rok dres Iskry Svit, s ktorou si vybojoval bronzové medaily. Talentovaný mladík pôsobil aj v zahraničných akadémiách Basketschool Oostende v Belgicku a Get Better Academy v Česku.

„Veľmi sa teším na spoluprácu s BC Prievidza. Je pre mňa veľká pocta hrať za klub s takou bohatou históriou. Pozorujem výrazné napredovanie hráčov, ktorí pôsobia pod trénerom Helmecym, čo bol aj hlavný dôvod, pre ktorý som sa s vedením dohodol. Chcem na sebe stále pracovať, zlepšovať sa a byť čo najplatnejším hráčom pre tím. Verím, že práve moje pôsobenie v BC Prievidza je tou správnou voľbou. Som vďačný za túto šancu, dôveru a teším sa na vzájomnú spoluprácu,“ vyjadrila sa nová posila BC Prievidza Michal Kuzmiak.

„Som rád, že sa nám podarilo po Marekovi Jaššovi doplniť káder ešte o jedného Slováka. Snažili sme sa nájsť hráča na pozíciu 3-4. Michal je prioritne pozícia číslo 3, ale môže alternovať aj na pozícii vyššieho krídla. Teoreticky tak vieme obsadiť všetky posty slovenskými hráčmi, čo bolo naším cieľom. Som rád, že je Michal naším novým členom a verím, že sa mu bude dariť a bude na sebe pracovať. Taký je náš cieľ, pomôcť hráčom k basketbalovému rastu a v posúvaní sa na vyšší level,“ okomentoval príchod novej posily tréner Maroš Helmecy.

Stále platnú zmluvu majú pre sezónu 2021/22 Matej Majerčák a Samuel Kincel, svoje prvé profesionálne kontrakty podpísali v BC Prievidza Maxim Matuška a Patrik Lukáč a klub posilnila aj hrajúca legenda prievidzského basketbalu Marek Jašš. Súčasťou tímu bude v nasledujúcej sezóne opäť aj trojica hráčov MBA Prievidza Filip Bakoš, Matej Kielar a Adam Králik.