Logo

NOVOU POSILOU TOMÁŠ MRVIŠ

15.6.2024 18:29
PDBASKET

Mužstvo BC Prievidza posilní 3-násobný majster Slovenska a viacnásobný reprezentant Tomáš Mrviš!

Po angažovaní Dalibora Hliváka tak prichádza do nášho mužstva ďalší skúsený slovenský hráč. "Podpisom Tomáša Mrviša pokračujeme v posilnení slovenského jadra nášho tímu. Je to mimoriadne skúsený hráč nielen doma, ale aj na medzinárodnom fóre, vie ako sa vyhrávajú tituly. Je nesmierne súťaživý a ochotný podriadiť všetko úspechu tímu, je to všestranný hráč, ktorý dokáže hrať na viacerých pozíciách. Navyše je výborným nahrávačom a takýchto typov hráčov nemáte v mužstve nikdy dosť," hovorí športový riaditeľ BC Matthias Haufer.

Skúsený 33-ročný a 200 cm vysoký krídelník naposledy obliekal dres Spišských Rytierov, no počas svojej bohatej kariéry pôsobil tiež v Interi, Leviciach, Handlovej alebo českom Prostějove. Odchovanec handlovského basketbalu má z domácich paluboviek vo svojej zbierke okrem trojice titulov aj Slovenský pohár, tri bronzové medaily a striebro spred niekoľkých týždňov. Bronz získal tiež v Prostějove, kde rovnako vyhral Český pohár.

Ako to prezrádza tréner Saša Jankovič, práve posilnenie slovenskej časti kádra bolo pre nás prioritou. "Po skončení minulej sezóny sme si ako prvú prioritu zadali cieľ, aby sme posilnili slovenské jadro, a preto som velmi šťastný, že k nám prichádza Tomáš Mrviš. Je to hráč s vysokým basketbalovým IQ, ktorý je použiteľný na pozíciách 2, 3 alebo 4, ale čo je najdôležitejšie, tak ako bývalý reprezentant a hráč, ktorý trikrát vyhral titul majstra Slovenska, nám priniesie obrovské skúsenosti. 

To nám práve chýbalo v predošlom ročníku, najmä v play-off. Tomáš je ten typ človeka, ktorý je ochotný spraviť všetko pre svoj mančaft, aby sa spoločne dosiahlo víťazstvo. Presne preto si myslím, že si ho noví spoluhráči aj prievidzskí fanúšikovia rýchlo obľúbia a pomôže nám k úspešnej sezóne," odkázal tréner Jankovič.