Logo

Preview: Iskra Svit - BC Prievidza (3. štvrťfinále play-off)

8.4.2023 9:12
PDBASKET

Pred týždňom po prvom zápase štvrťfinálovej série vo Svite hlavný tréner BC Prievidza Krunoslav Krajnovič a aj kapitán tímu Marek Jašš prehlásili, že sa pod Tatry ešte vrátime.

V stredu sa nám pred fantastickou návštevou a skvelou atmosférou podarilo vyrovnať sériu a tieto slová sa dnes naplnia. Vo Svite sa rozhodne o tom, kto postúpi do semifinále.

Po 4 rokoch tak máme šancu na návrat do semifinále a zároveň sa po niekoľkých rokoch môže stať, že nižšie postavený tím zo základnej časti vo štvrťfinále porazí favorita.

Svit vstupoval do série ako favorit. Víťaz Slovenského pohára a druhý najlepší tím základnej časti hrá rozhodujúci zápas doma, ale aj náš krídelník Kevin Anderson avizoval, že tlak bude rovnaký na obe mužstvá.

„Môžeme byť vo výhode, ale Svit je dobrým družstvom. Tlak je rovnaký na každej strane, pretože každý vie, ako dôležitý je tento súboj,“ uviedol Anderson pre portál basketliga.sk.


Tréner Krajnovič už zažil podobne vypäté a dôležité zápasy. Z vlastných skúseností preto hovorí, čo bude kľúčom v rozhodujúcom dueli. "V sobotu bude najdôležitejšia koncentrácia a to, že budeme pokojní. To je jedno, aký stav bude v nejakej chvíli, my musíme hrať tímovo, musíme bojovať jeden za druhého tak, ako keby sme hrali doma. Musíme hrať agresívnu obranu, musíme hrať rýchlo a pohyblivo s rýchlym posunom lopty. Aj v obrane si dohodneme, čo budeme robiť a myslím, že nemusíme byť pod tlakom.

V stredu sme mali fantastickú kulisu, diváci tu nie sú náhodou, celú sezónu boli s nami a verím, že prídu aj do Svitu, tak ako aj v prvom zápase a povzbudia nás. V stredu bola tá atmosféra doma fakt fantastická," povedal pred zápasom Krajnovič.

Odkaz na priamy prenos na Niké TV nájdete nižšie.


3. zápas ŠTVRŤFINÁLE PLAY-OFF Niké SBL (8.4. o 18:00, Svit): Iskra Svit - BC Prievidza / stav série – 1:1