Logo

Skvelá vec sa podarila, zvýšili sme bezpečnosť hráčov i fanúšikov.

14.10.2021 15:19
PDBASKET

Včerajší zápas sme síce prehrali, keď Handlová dokonala obrat trojkou s klaksónom, ale podarilo sa nám splniť cieľ mimo palubovky – zvýšiť bezpečnosť hráčov a fanúšikov v športovej hale.

V septembri sme zorganizovali dražbu dresov z minulej sezóny, v ktorej sa vydražila suma 770 €. Na nákup prenosného defibrilátora (AED), ktorý bol cieľom dražby, to síce nestačilo, ale vďaka našim partnerom a ďalším fanúšikom, sme vyzbierali potrebnú sumu. AED do Niké arény dodala firma AURA TRADE s.r.o., ktorá tiež prispela vo forme poskytnutej zľavy. Celková cena prenosného defibrilátora s úložnou schránkou bola 1762,80 €.

Slúžiť bude všetkým športovcom a návštevníkom haly, nielen nám "basketbalistom".  Ďakujeme ešte raz všetkým, či už sú to fanúšikovia, ktorí sa zapojili do dražby, alebo partneri, ktorí sa rozhodli zvyšnú čiastku doplatiť, a v neposlednom rade firme AURA TRADE, ktorá už pri žiadosti o cenovú ponuku sama poskytla zľavu vo výške trojnásobku vyvolávacej ceny dresu.  Prenosný defibrilátor bol umiestnený do objektu športovej haly pred včerajším zápasom s Handlovou. Sme radi, že športovisko, v ktorom hráme naše domáce zápasy sa stalo bezpečnejším pre všetkých jeho užívateľov a návštevníkov. Lebo BC Prievidza sa stará aj o veci verejné, nielen o dosahovanie zisku, ako si niektorí mylne myslia. Veríme, že ho nikto nikdy nebude musieť použiť a ak náhodou áno, tak pomôže zachrániť život.