Logo

Tréner Jankovič po uzavretí prípravy: Teraz už niet cesty späť

16.9.2023 16:54
PDBASKET

Ostrý štart sezóny 2023/24 je už za dverami. V tejto chvíli vstupujeme do poslednej fázy prípravy, v ktorej nás čakajú iba tréningové jednotky. Program prípravných zápasov sme totiž vyčerpali v priebehu tohto týždňa, a tak je čas na hodnotenie s hlavným trénerom BC Prievidza Sašom Jankovičom.


S čoraz pokročilejším dátumom prípravy nám veľmi prospel návrat do prievidzskej športovej haly. A teraz nemyslíme iba slávnostné otvorenie novej palubovky, ktorého ste sa zúčastnili v pondelok.

Dostupnosť haly sa premietla najmä do skvalitnenia tréningového procesu. V predošlých týždňoch sme totiž trénovali v iných mestách a v podstate sme nemohli absolvovať dva basketbalové tréningy za jeden deň. To sa zmenilo s opätovným otvorením športovej haly.

"V prvom rade som naozaj šťastný, že konečne máme svoju vlastnú halu a máme k dispozícii termíny na dvojfázové tréningy. Cestovať každý deň mimo Prievidze a trénovať len raz za deň v cudzích telocvičniach, to určite nie sú ideálne podmienky na začiatok prípravy. Ale zvládli sme to a sme radi, že už je to za nami. Teraz sa môžeme na 100 percent venovať veciam, ktoré musíme doháňať," povedal na úvod tréner Jankovič.


V rámci prípravy sa nám nevyhli ani zranenia. Nevydarený duel v rakúskom Klosterneuburgu sme tak odohrali v užšej rotácii bez niekoľkých hráčov. Stav nášho tímu sa ďalej našťastie zlepšil a v ďalšom zápase proti Ostrave už absentoval okrem dlhodobo zranených hráčov iba Alou Dillon. 

Na výkone tímu to bolo poznať. "Hráči hlavne ukázali charakter a dokázali, že keď naozaj chcú, tak môžu hrať proti komukoľvek, a to ma práve potešilo," hovorí Saša Jankovič, ktorý na novej domácej palubovke zaknihoval svoju prvú výhru ako hlavný tréner BC Prievidza.

Po domácom strete s Ostravou nás potom čakal posledný prípravný zápas vo štvrtok, kedy sme pre zmenu vycestovali do Olomoucka. Miestnemu klubu BK REDSTONE Olomoucko sme napokon podľahli 79:90.

"V zápase proti Olomoucku sme mali otrasnú prvú štvrtinu, ale výbornú druhú štvrtinu," priblížil Jankovič. "To zas ukázalo, že ak nastúpime v útoku bez sústredenia a v obrane naopak mäkko, bez tvrdosti, budeme mať veľké problémy."


Máme tak za sebou päticu prípravných stretnutí. Čo nám táto porcia zápasov ukázala? "Od zápasov sme dostali presne to, čo sme chceli. Ukázali nám, čo je dobre a na čom musíme naopak ešte veľa pracovať. A najmä ukázali, na koho sa môžeme spoľahnúť a kto ešte musí veľa makať, aby dostal viac priestoru," povedal tréner.

Teraz nás čakajú posledné dni pred oficiálnym začiatkom sezóny, teda 1. kolom Niké SBL, ktoré odohráme doma v piatok 22. septembra o 19:00 proti Lučencu

Od začiatku týždňa tak bude pred naším tímom len jeden cieľ. Čo najlepšie sa pripraviť na prvého súpera a vstúpiť do nového ročníka víťazne.

"Od pondelka budeme všetko podriaďovať Lučencu. Od hráčov očakávam, že na každý jeden tréning prídu maximálne sústredení a motivovaní, lebo od piatku už niet cesty späť.

Tešíme sa na tento deň a verím, že nás príde podporiť veľa fanúšikov. Zažili sme si to už teraz proti Ostrave a som presvedčený, že s ich pomocou otvoríme ligovú sezónu víťazstvom," zakončil Saša Jankovič.