Logo

Všetko, čo potrebujete vedieť pred zápasom so Žilinou

18.1.2020 11:30
PDBASKET

V dvadsiatom štvrtom kole privítame v Niké Aréne Prievidza basketbalistov BK Slávia Žilina. V tomto ročníku nás čaká tretí vzájomný zápas, z toho druhý na domácej pôde. Prichádza k nám súper, ktorý je naším tabuľkovým susedom.

 ŽILINA V AKTUÁLNEJ SEZÓNE

Basketbalisti Žiliny sú priebežne na piatom mieste s desiatimi víťazstvami a desiatimi prehrami. Na domácej palubovke odohrali spolu jedenásť stretnutí a zaznamenali osem výhier a tri prehry. V pozícii hosťujúceho mužstva odohrali deväť zápasov, v ktorých zaznamenali dve výhry a sedem prehier. Plný počet bodov si doteraz odniesli z paluboviek Komárna a Handlovej.

V posledných dvoch mesiacoch minulého roka sa Žilina trápila so zraneniami. Príchodom uzdravených sa čierna šesťzápasová séria skončila. Zvýšená rotácia v mužstve priniesla svoje ovocie a hlavne na domácej pôde aj tak potrebné víťazstvá.

V doterajšom priebehu je v tíme Ivana Kurillu najúspešnejším hráčom v počte dosiahnutých bodov Jakub Merešš s 15,0 bodmi na zápas, pri 58% úspešnosti dvojkových a 37% úspešnosti trojkových pokusoch.  Za ním sa nachádzajú hráči Róbert Rožánek s 14,0 bodmi na zápas, pri 54% úspešnosti dvojkových a 32% úspešnosti trojkových pokusov a DeAndre Dickson s 12,8 bodmi na zápas. V tesnom závese je Wiggins s 11,6 a dvojica Jeftič a Sapp so zhodnými 11,3 bodmi na zápas. Doug Wiggins sa zároveň nachádza na štvrtom mieste v počte asistencií na zápas v rámci celej SBL, keď si v stretnutiach pripíše v priemere 5,1 asistencie.

 

VZÁJOMNÉ ZÁPASY V AKTUÁLNEJ SEZÓNE

V predchádzajúcich zápasoch sme najskôr v šiestom kole prehrali na pôde Žiliny 82:98 a následne v pätnástom kole uspeli na domácej palubovke 92:77. Na pôde Žiliny sa predstavíme v rámci SBL v marci, ale ešte predtým nás čaká spoločný zápas štvrťfinále slovenského pohára, ktorý sa odohrá vo februári, rovnako na pôde Žiliny.

 

VYJADRENIE PRED ZÁPASOM

Maroš Helmecy, asistent trénera BC Prievidza: „Čaká nás ťažký súper zo Žiliny. Musíme sa dobre pripraviť a udržať energiu z derby. Verím, že bude plná hala a na ihrisku budeme mať šiesteho hráča."

 DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Aj na zápase so Žilinou si môžete zakúpiť kalendár na rok 2020, ktorý sme v spolupráci s partnermi Pewag, Peter Franko a 4from media pripravili pre všetkých fanúšikov BC Prievidza. Kúpiť si ho môžete vo fanshope počas domácich zápasov BC Prievidza a aj v predajni Z+Z na starom sídlisku. Cena kalendáru je 6,90 €. Brány Niké arény sa otvárajú o 17:00, kedy začína aj predaj lístkov. Dôrazne upozorňujeme, aby ste nevstupovali na palubovku a aby ste na ňu ani nehádzali žiadne predmety. Zdenko Tomašovič, Tomáš Doušek a Jakub Izák.